ملات ترمیم بتن دو جزئی

توضیح:

ملاتی دو جزئی بر پایه پلیمرهای امولسیونی،‌ پودرهای معدنی و سیمان است و جهت ترمیم استخرها، مخازن، سازه های بتنی و ... استفاده می شود.

کد A طوسی، b سفید، C رنگی است.

موارد استفاده:

جهت سطوح بتنی در سدها، تونل ها، پل ها، کانال ها، مخازن و لوله های آب و فاضلاب بتنی، کف سازی و چسباندن سنگ، کاشی و سرامیک کاربرد دارد.

مزایا:

ملاتی دو جزیی بر پایه پودرهای معدنی و سیمانی که جهت ترمیم استخرها، مخازن، سازه های بتنی استفاده می شود. پس از خشک شدن نهایی مقاوم به آب شده و به شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم و سازگار با محیط زیست است.خاصیت خود را بین برودت -20 تا +70 درجه سانتیگراد حفظ می نماید.به سهولت قابل اجرا بوده و میتوان آن را با وسایلی نظیر قلم مو، ماله، لیسه، کنتکس پاش اعمال نمود.

آماده سازی:

قبل از اجرا در صورت نیاز سطوح بتنی را با ملات مناسب ترمیم نمایید.در صورت نشت آب از ملات های آنی گیر استفاده کنید.قبل از اجرا سطح را از چربی، آلودگی و هر گونه سستی و ضعف عاری نمایید.

شرایط اجرا:

به دلیل وجود آب در ساختار این ملات دمای اعمال آن می بایست بالاتر از 5 درجه سانتیگراد باشد. سطح مورد نظر می بایست تمیز و عاری از گرد و غبار باشد. در صورت امکان سطح را توسط هوای فشرده تمیز کنید. ضخامت مناسب جهت استفاده بهینه یک سانتیمتر می باشد. به مدت 72 ساعت کل سطح اجرا شده را مرطوب نگه دارید تا ملات کاملا سفت شود. سطوح اجرا شده در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد. غلظت ملات را در صورت نیاز با مقدار کمی آب تنظیم نمایید. جهت دستیابی به استحکام بیشتر بهتر است در لایه اول از مش (توری مخصوص) استفاده شود.

ویژگی ها:

  • چسبندگی بسیار زیاد به سطوح بتنی.
  • قابل اعمال بر روی سطوح بسیار صاف.
  • آب بندی کامل در مقابل آب و فاضلاب
  • قابلیت نسب مستقیم سنگ و سرامیک بر روی آن
  • چسبندگی بر روی انواع سطوح سنگ، درای وال، آردواز، ایرانیت و سیمانی.
  • مقاومت عالی در برابر گرما
  • قابلیت رنگ پذیری با انواع پوششهای اپوکسی، پلی یورتانی، رنگهای استخری و عایقهای پلیمری.
  • عدم نیاز به دیوار کشی و اجرای پوشش محافظ بر روی آن
  • قابلیت اجرا با مش (توری مخصوص).

نحوه اجرا:

ابتدا کلیه سطوح تست چکش و پوکه گیری شود.به اندازه نیاز دو جز A و B را مخلوط نموده و با قلم مو در نقاط پوک به عنوان پرایمر اعمال نمایید.جز A و B را با رعایت نسبت به طور کامل توسط دست (با دستکش لاستیکی) یا همزن برقی با هم مخلوط نمایید و محل های آسیب خورده را با ضخامت های یک سانتیمتری پرکنید تا سطح صاف و یکدستی به دست آید.پس از همسطح شدن حفره ها یک لایه از عایق رطوبتی نفوذی را به عنوان پرایمر بر روی سطوح توسط قلم مو اجرا نمایید.قبل از خشک شدن پرایمر ملات آب بند را توسط ماله به ضخامت حداکثر 5 میلیمتر روی سطح اجرا نمایید.لایه بعدی را مانند مرحله فوق پس از 48 ساعت بر روی سطح اعمال نمایید.به مدت 4 روز سطح را کاملا مرطوب نگه دارید.

مشخصات فنی:

رنگ ظاهری:

جزء A : پودر خاکستری

جزء B: مایع شیری

زمان انبار داری:

در ظروف در بسته اولیه به مدت ۱۲ ماه

شرایط نگهداری:

در محیط خشک و خنک، بدور از تابش آفتاب و در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از سرما و یخ زدن محصول جلوگیری نمائید.

بسته بندی:

در ظروف با وزن خالص ۱۱ کیلوگرم برای پودر و ۴ کیلوگرم برای مایع قابل تحویل است

مقدار مصرف:

برای هر لایه به ضخامت ۳ تا ۵ میلیمتر حدود ۴ تا ۶ کیلوگرم در متر مربع بسته به میزان ناصافی سطح نیاز میباشد.


کاتالوگ ملات ترمیم بتن دو جزئی.pdf